Yağ ve Filtre Değişim

Motor yağı kullanım yoğunluğuna bağlı olarak sürtünmeden dolayı kirlenmektedir. Zamanla motor yağı içerisinde tortular birikmeye başlar. Bu durum hareketli parçalardaki sürtünmenin artmasına sebep olur. Motor yağında çeşitli parçacıkların oluşması aracın performansında da düşme oluşturur. Araç eskisi gibi çalışmaz hale gelir ve motordan bazı sesler gelebilir.

Yağ Değişimi

Araç yağ değişimi, zamanı gediğinde gecikmeden yapılmalıdır. Ayrıca motor yağı bazı durumlarda zamanla eksilerek motorun çekiş gücünü etkilemektedir. Motor yağının eksilmesi aracın performansında azalmaya neden olan etmenlerden biridir. Aracınızdan en iyi performansı alabilmek için yağ değişiminin zamanında yapılması hayati önem arz etmektedir.

Yağ Filtresi Değişimi

Yağ filtresi değişimi aracınızın performansını optimum seviyede tutmak için oldukça önemli olan bir işlemdir. Otomobil üreticileri yağ filtresi değişiminde gerekli olan periyotları belirlemektedir. Otomobilin periyodik bakım aralıklarında yağ filtresinin değiştirilmesi gerekmektedir.

Araç yağ ve filtre değişimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri orijinal parçaların ve doğru yağların kullanılmasıdır.

Oto Peron olarak kaliteli ve güvenilir yağ ve filtre değişim hizmeti ile ihtiyaçlarınızda her zaman yanınızdayız. Siz de yağ ve filtre değişim ihtiyaçlarınızda deneyimli Oto Peron ekibine danışabilir, bu önemli hizmeti güvenle oto servisimizden alabilirsiniz.