Fren Bakım Tamir Çözümleri

Araçların en önemli mekanizmalarından biri olan frenler aracımızın en kısa sürede yavaşlaması ve durmasını sağlamaktadır. Aracınızın fren bakım ve tamirinin düzenli aralıklarla ve periyodik olarak yapılması, varsa fren sistemi arızalarının giderilmesi hayati önem taşımakta, olası kaza riski durumlarında araç fren mesafesini kısaltarak adeta hayat kurtarmaktadır.

Fren Bakımı Hayati Bir Konudur.

Araçların uzun süre çalışmalarında dolayı fren sistemlerinin özellikle balatalar ve hidrolik tertibatın bazı elemanları yıpranmakta ve çeşitli arızalara sebep olmaktadır. Günümüzde neredeyse tüm araçlarda bir standart olarak var olan ABS fren sistemleri araçların daha kısa sürede ve stabil şekilde yavaşlayarak durmasına imkan sağlamaktadır. ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi, Anti-lock Braking System) kısaca frenleme aşamasında direksiyon hakimiyetinin sürücüde olmasına imkan tanıyarak aracın sağa sola savrulmasını engeller, stabil bir yavaşlama ve durma imkanı sağlar.

Fren Sistemi Kontrol Hizmeti

Oto Peron olarak fren kontrolü odaklı fren balata kontrolü, hidrolik seviyesi ve hidrolik kalite testi, el freni teli testi, elektronik ABS ve vibrasyon (titreşim) kontrolleri yapmaktayız.

Hayatınızı kolaylaştıran vazgeçilmez unsurlardan biri olan araçlarımızla güvenli bir sürüş keyfi yaşayabilmek adına araç fren sistemlerinin sağlıklı çalışması önem arz etmektedir. Bu sebeple eğer fren sistemlerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, ya da frenlerin sağlıklı olduğundan emin olmak istiyorsanız Oto Peron araç servisimize gelerek  fren sistemleri konusunda deneyimli ustalarımızdan bilgi alabilir, kontrol ve fren bakımlarınızı güvenle yaptırabilirsiniz.